5. ÇEVRE VAKFI ÇEVRE ALANINDA EN BAŞARILI DOKTORA TEZ ÖDÜLÜ
5. ÇEVRE VAKFI ÇEVRE ALANINDA EN BAŞARILI DOKTORA TEZ ÖDÜLÜ

5. ÇEVRE VAKFI ÇEVRE ALANINDA EN BAŞARILI DOKTORA TEZ ÖDÜLÜ programı esasları vakıf web sayfasında (www.cevrevakfi.org.tr) duyurulmuştur. 2022 yılında aşağıdaki konularda yapılmış olan doktora tezleri için ÇEVRE ALANINDA EN BAŞARILI DOKTORA TEZ ÖDÜLÜ programının beşincisini gerçekleştirme kararı alınmış ve son başvuru tarihi 18 Mart 2023 olarak belirlenmiştir.

Konular: Çevre ve Ahlak, Çevre Felsefesi, Çevre Sosyolojisi, Tarihte Çevre Kültürü, Edebi Metinlerde Çevre, Çevre Hukuku, Çevre Eğitimi, Toplumsal Çevre Bilinci, Din ve Çevre, Tasavvuf Düşüncesi ve Çevre, Göç ve Çevreye Etkileri, Şehircilik ve Çevreye Etkileri, Sürdürülebilir Kalkınma, Çevre ve İnsan Sağlığı, Doğal Afetler ve Çevresel Etkileri, Su, Hava, Toprak Kirliliği ve Kontrolü, İklim Değişikliği, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Temiz Teknolojiler, Yeşil tedarik zinciri vb, alanlarda tez çalışması yapanların bu ödüle başvurması beklenmektedir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Ödüller: Başarılı olanlara aşağıdaki ödüllerin verilmesi planlanmıştır.

Birinciye : 15.000 TL

İkinciye : 10.000 TL

Üçüncüye : 7.500 TL

Ödül alan tezler, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde Vakıf internet sayfası ve adayların iletişim adresleri vasıtasıyla duyurulacaktır.10 Mart 2023 Cuma
Toplam 0 görüntüleme